top of page

Проекти

   Клуб на креативния политикономист организара и участва във фестивали, обединяващи в себе си научно-технически постижения и тяхното приложение в икономиката и културата. Такива бяха фестивалите: „Виртуална лабоАРТория”, който „Клуб на креативния политикономист” организаира на 27.06.2015г. по случай завършването на първия випуск по „Политическа икономия на креативната икономика”- степен Магистър към Университет за национално и световно стопанство. И на 10.05.2015г. „Клуб на креативния политикономист” участва чрез своята „Виртуална лабоАРТория” в „Джобен фестивал”- пролетно издание..

Проект

| 01

Mини фестивал"Виртуална лабоАРТория"

  На 27.06.2015г. се проведе малкият фестивал, организиран от „Клуб на креативния политикономист”, който е разделен на две тематични части- първата е за децата, а втората е за възрастните.

https://www.youtube.com/watch?v=tRmrBT5K2yY

Проект | 02

Участие в „Джобен фестивал”

   Инсталациите в хепънинга правят съпоставка между реалния и виртуалния свят и процесът на тяхното взаимодействие, преживяно от зрителите.

Проект | 03

Проект | 03

101 Души

   Дали вечният враг, който търсим навън всъщност не е вътре в нас самите? Защо трябва да виним другите за нашите неуспехи? Отговорите на тези въпроси могат да са различни... Нашата интерпретация използва принципа на дуализма, като по този начин всеки е свой приятел и свой враг. В модерното общество, в което живеем новите технологии са тези, които взимат превес. Нашият пърформанс има футуристичен поглед за развитието на съвременното общество, в което хиляди учени по света, работещи в лаборатории, с цел да създадат нови технологии и да направят хората съвършени. Но дали чрез тези технологии човек става съвършен или забравя за себе си, за да им служи? Кратко представяне Дали успява едновременно да служи на тях и на себе си? Дали ние им служим или те на нас? Всичко е въпрос на избор на личността... В нашия футуристичен пърформанс се фокусираме върху една от новите технологии, от които се очаква да променят човека и които са масово разпространени. Тези технологии са чиповете. Избираме точно тях, защото се очаква в близко бъдеще да имат интеграция в човешкия организъм и евентуално биха могли да доведат до вътрешен баланс или до конфликт. Чрез изразните средства на кукления театър и пантомимата ще се опитаме да представим визуално вътрешния свят на бъдещия човек....а чрез дигиталните изкуства и по- специално електронния звук пресъздаден от електричеството ще представим неговите мисли за обкръжаващия го свят... Така всеки би могъл сам да разбере за себе си дали тази технология ще доведе до вътрешен конфликт или вътрешна хармония (баланс)...

https://www.m.youtube.com/watch?v=Zc0JBOpeqxA

Проект | 04

Кукино

   „Кукино”- пърформанс за деца в библиотеката на УНСС Чрез материали за рециклиране да изработят кукли, които принадлежат към дадени професии, които те самите желаят да придобият като порастнат, след което измисляме сценарий заедно с тях и с помощта на мултимедия разиграваме пиесата, която те сами са сътворили със своите кукли също творения. Това е начин, по които у някои от децата от ранна детска възраст може да бъде предизвикан интерес и влечение към специалност „Политическа икономия”и да се подготвят, за бъдещото си приемане в специалността. В момента в архивите на библиотеката на УНСС се съхраняват материалите за рециклиране, които чакат да бъдат направени на кукли и оживени от децата.

http://night.bg/archive/15/bg/location/51

Безкрайният край

   Краят на света като резултат от безконстролните експерименти в науката, погледнат през призмата на обезличаване облика на планетата Земя. Когато всички индивиди изчезват, а един е оцелял от него зависи в каква посока ще продължи света...

https://www.m.youtube.com/watch?v=r_M-u8wlcX0

Проект | 05

Проект | 06

Г*з глава затрива

https://www.youtube.com/watch?v=ZD-CXyDu9vA

Глава в главата ми

Това е наблюдение на пътуване, почивка, работа, учене и изобщо начин на живот. В произведението, през целия цикъл на живот се използва лейтмотив под формата на детайл- глава, която ни съпътства през цялото произведение. Тя се среща с различни хора, присъства на различни места, но винаги е една и съща, без да се променя.

            В произведението си задаваме въпросите: Дали променяйки средата и хората, с които общуваме и ние се променяме или си оставаме същите?

Дали този цикъл, който обрисуваме в произведението води човека до промяна или не го променя изобщо?

А дали цялата тази промяна или не промяна не е само в главите ни?

Проект | 06

bottom of page